![](https://pmir.org/wp-content/uploads/2024/02/347559017_233206866265571_1285392720760048611_n.jpg)
Cea de-a doua întâlnire a membrilor Fundației PMIR, la MNIR
Cea de-a doua întâlnire a membrilor Fundației Prietenii Muzeului de Istorie a României a avut loc în preajma solstițiului de vară, pe 22 iunie 2023, începând cu ora 16:00, la Muzeul Național de Istorie a României.
Prin aceste întâlniri, ne propunem să cultivăm sentimentul de unitate și să construim legături solide între oamenii pasionați de istorie și specialiștii de la Muzeul Național de Istorie a României. Totodată, reprezintă un prilej de a ne angaja în mod activ în conservarea și promovarea valorilor noastre culturale.
![🏛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te2/1.5/16/1f3db.png)
![🏛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te2/1.5/16/1f3db.png)
Întâlnirea a cuprins și un tur ghidat al expozițiilor „Dacia. Ultima frontieră a romanității” și „Tezaur Istoric”, în prezența domnului dr. Ernest Oberländer-Târnoveanu, director general al Muzeului Național de Istorie a României.
Acest demers benefic este deschis tuturor celor care împărtășesc valorile fundației PMIR.
Ne exprimăm aprecierea pentru prezența dlui prof. dr. Constantin Petolescu, un prieten drag al Fundației PMIR.
![❤️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png)
![❤️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png)
![🍷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t44/1.5/16/1f377.png)
![🍷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t44/1.5/16/1f377.png)
![📸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t37/1.5/16/1f4f8.png)
![📸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t37/1.5/16/1f4f8.png)
Vă mulțumim tuturor pentru participare și pentru sponsorizări!
![🔗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1.5/16/1f517.png)
![🔗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1.5/16/1f517.png)